Λάθος στην Εκφώνηση Α4

Ξεκίνησε από veni, 28 Μαΐου 2010, 07:19:35 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

veni

Έστω πίνακας table M γραμμών Ν στηλών

Δεδομένα //m, n , table//

Ήρθε πουθενά διευκρίνιση για αυτό ή εντάξει ;
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ :μάλλον τα κεφαλαία ισοδυναμούν με τα πεζά

Μήπως να πούμε πως ήταν αυτονόητο και δεν χρειαζόταν ;

Η τρομερά δύσκολη εργασία της δημιουργίας των θεμάτων απαιτεί μεγάλη συγκέντρωση , υψηλό αίσθημα ευθύνης
και  :o :o :oΠΟΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΜΑΤΙΑ :o :o :o που θα ελέγξουν για να εντοπίσουν πιθανά λάθη και παραβλέψεις.
Νιώθω πως το τελευταίο δεν έγινε σε επαρκή βαθμό εφέτος

Βενιέρης Γεώργιος
Καθηγητής Πληροφορικής
Πιλοτικό (R.I.P.)  Γυμνάσιο

andreas_p

Ναι είναι λάθος. Όμως σε όσους βαθμολόγησα σήμερα , κανείς δεν κόλλησε σ' αυτό !!! Σχεδόν όλοι το απάντησαν. Βέβαια το ποσοστό των σωστών απαντήσεων δεν είναι απαραίτητα και κριτήριο. Πιστεύω ότι η επιτροπή στις επαναληπτικές αλλά και στο 2011 ( αν είναι η ίδια ) θα το προσέξει !!!

trelosmathitis

κύριοι καθηγητές.. στο Θέμα Β που ήταν ο πίνακας τιμών αντί για i έβαλα j και αντί για j έβαλα i..το ξέρω ότι είναι λάθος..αλλά θέλω να μο πείτε αν θα χάσω όλες τις μονάδες και τις 20??

manpap

Παράθεση από: trelosmathitis στις 28 Μαΐου 2010, 09:50:45 ΜΜ
κύριοι καθηγητές.. στο Θέμα Β που ήταν ο πίνακας τιμών αντί για i έβαλα j και αντί για j έβαλα i..το ξέρω ότι είναι λάθος..αλλά θέλω να μο πείτε αν θα χάσω όλες τις μονάδες και τις 20??
1. Αν εννοείς ότι έβαλες ανάποδα τις αρχικές τιμές και μετά συνέχισες σωστά με αυτές τις τιμές που έβαλες, θα χάσεις μόνο 2 μονάδες (για τις λάθος τιμές στο αρχικό i και j), άντε 3 (επαναλαμβάνω αρκεί να συνέχισες σωστά την πορεία της άσκησης με τις τιμές που έβαλες)
2. Αν απλώς άλλαξες τη σειρά της στήλης I με τη στήλη j, προφανώς δε χάνεις τίποτα...
Συντηρώ το μυαλό μου ακοίμητο, λαγαρό, ανήλεο. Το αμολώ να παλεύει ακατάλυτα. Άλλο αργαστήρι να κάνω το σκοτάδι φως δεν έχω.
Ν. Καζαντζάκης