ToolBook

Ξεκίνησε από Vagelis S, 31 Ιαν 2006, 03:23:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Vagelis S

Φτιάχνω ένα πρόγραμμα σε Toolbook Instructor 8.6 για την πτυχιακή μου. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει 55 παροιμίες από τις οποίες λείπει κάθε φορά μία λέξη. Αυτό που πρέπει να κάνει ο εξεταζόμενος είναι να επιλέξει μία από τις τέσσερις πιθανές λέξεις που υπάρχουν κάτω από την παροιμία για να την συμπληρώσει. Ζητώ την βοήθεια και τις γνώσεις σας για τα εξής:
α) θέλω όταν ο εξεταζόμενος να έχει το περιθώριο να δώσει μέχρι και δύο λανθασμένες απαντήσεις στην ίδια παροοιμία, δηλαδή σε μία παροιμία αν επιλέξει μια λαθός απάντηση να μην γίνει τίποτα όταν όμως επιλέξει και δεύτερη λάθος απάντηση τότε να αλλάζει αυτόματα σελίδα και να πηγαίνει στην επόμενη.
β) θέλω όταν τελειώνει το τεστ με τις παροιμίες να έχω σε μία σελίδα τα αποτελέσματα του τεστ, δηλαδή να λέει 30 σωστες 25 λανθασμένες σε σύνολο 55. Υπενθιμίζω ότι μια παροιμία πιάνεται ως λανθασμένη όταν ο εξεταζόμενος δεν καταφλερει να επιλέξει την σωστή απάντηση σε δύο προσπάθειες(όπως είπα και στο α).
γ) θέλω να μετράω και την χρονική διάρκεια του τεστ.
 
Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που διαθέσατε για να διαβάσετε τα παραπάνω. Περιμένω σύντομα απαντηση σας.