ΑΥΤΟΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

Ξεκίνησε από dim, 11 Απρ 2010, 03:03:34 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

dim

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank10_4_10_1054.php
Ξεκινάει λέγοντας:
Όταν ακούς «τάξη» ανθρώπινο κρέας μυρίζει Οδυσσέας Ελύτης, «σηματολόγιον».
και συνεχίζω:
Όταν ακούς "φόρμες και συμπλήρωση αυτών... μυρίζει???
Καλέ δεν το βρήκατε?
Άντε βρέ ο δούλος, ο άντρας ο σωστός, ο  "πληροφορικός" μυρίζει καλέ!!!!!!
Ναι ναι ... και ο Σύμβουλος... αυτόν αναφέρει η εγκύκλιος... ξέρω ξέρω...
Ε... γλέντια!!!

pthomop

Έχω βαρεθεί από άτομα που δεν έχουν διδάξει ποτέ στη ζωή τους, να θέλουν να επιβάλλουν ανεφαρμοστες αμπελοφιλοσοφίες που διδάχτηκαν στο εξωτερικό. Με τρομάζει ιδιαίτερα το μέλλον  :'(

Keep Growing


Μαθήματα υποκρισίας παραδίδει το υπουργείο μας Δήμητρα.
Κάτι πρέπει να κάνουν και αυτοί.

"Υποκρισία είναι όταν λέω ένα πράγμα αλλά κατά βάθος πιστεύω κάτι άλλο, όταν φανερώνω ένα πρόσωπο αλλά κατά βάθος είμαι κάποιος άλλος. Η υποκρισία, με άλλα λόγια, είναι το αντίθετο της γνησιότητας και της ειλικρίνειας. ....."

http://www.help-net.gr/Themes/Ipokrisia.htm


Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

lykos

Παράθεση... Οι προσπάθειες για τη «νέα αξιολόγηση», την «αυτοαξιολόγηση», την «εσωτερική αξιολόγηση» αποτελούν τον πυρήνα χρηματοδοτούμενων προγραμμάτων από την Ευρωπαϊκή Ένωση...
Χρηματοδοτούμενων προγραμμάτων από την Ευρωπαϊκή Ένωση?
Εμ' πέστο έτσι!... Ζήσαμε παρόμοιες ¨δράσεις"...


dim

8:05 κυκλοφορεί ο Πρέκας ανάμεσά μας http://www.youtube.com/watch?v=MvkNeuLIuZ8 !!!
Συνάδελφοι έχω την τιμή να συνεργάζομαι με τον θηλυκό Πρέκα!!!!!!!!!!!!!!!!
Θα μου δώσει τα μυαλά στο χέρι... σιγά μην βγάλω και άλλη χρονιά!!!

8:05 όπως έλεγα μπαίνει ο Πρέκας μέσα κρατώντας ένα χαρτί με τα ονόματα μας.
Δίπλα στο περιβόητο αυτό χαρτί είχε κουτάκια.
Λοιπόν τσιρίζοντας και δημιουργώντας ένταση (πότε ξυπνάει αυτός ο άνθρωπος.. που την βρίσκει την τσιρίδα.. κοιμόμουν με ένα χυμό στο χέρι) φώναζε συνάδελφοι (αυτή είναι η ατάκα της) συνάδελφοι μου στείλανε να απαντήστε για την αυτοαξιολόγηση.... Εσύ θέλεις Ναι Εσύ θέλεις Ναι Εσύ θέλεις Ναι ....
Πολλά τα Ναι.... ????? !!!!!!!!!!!!
Ξεκινάω απλά: τι είναι αυτό και Ναι και Όχι.... και  και και... χωρίς ενημέρωση?
Απαντά: ενημέρωση έγινε κάπου κυκλοφορεί το έγγραφο.
Εγώ: Και τι είναι αυτό το Ναι και Όχι που εγώ θα πρέπει να απαντήσω?!!
Απαντά: Σας είπα είναι για την αυτοαξιολόγηση το έστειλε ο σύμβουλος.https://alkisg.mysch.gr/steki/index.php?topic=2581.msg26215#msg26215
Εγώ: Το έστειλε για να έρθει να μας ενημερώσει...
Απαντά: ΟΧΙ αν έρθει να μας ενημερώσει σημαίνει πως δεχόμαστε την αξιολόγηση.
Εγώ χωρίς ενημέρωση? (Είμαι και στουκ..)
Απαντά: Τη να γράψω στο όνομά σας?
Εγώ: Ναι στην ενημέρωση.
Απαντά: Τι λέτε κυρία ..@%^(#.... εσείς θα βγάλετε νόμους και θα μας πείτε αν θα έρθουν για παραγγελία δικιά σας για ενημέρωση μόνο??
Εγώ: (το πρωί ....όταν έπεσε μια αστραπή μια βροντή εεε εγώ ήμουν)
Δηλαδή σας στάλθηκε έγγραφο και σας λέει με Ναι και Όχι στις 8:19 πρώτα λεπτά να απαντήσει ο σύλλογος αν δέχεται την αξιολόγηση? Και χωρίς καμία ενημέρωση?
Απαντά φούλ εξοργισμένη: Θα σας το διαβάσω να το δείτε... φέρτο από μέσα τάδε!!! (έστειλε το πιόνι)
Ξεκινάει και διαβάζει το έγγραφο..... και παρακάτω το έγγραφο λέει: .... να έρθει ο σύμβουλος είτε για ενημέρωση είτε για αποδοχή .... κτλ κτλ
Εγώ χαλαράαα: Πολύ ωραία ανήκω στο πρώτο είτε.
Φωνές ο σύλλογος ....
Έλα μίλησε και ο σύλλογος:... εεε άλλα μας λέγατε....
Δεν παίζετε η κατάσταση!!
Τι θα άκουσα.... αφού γύρισα στο σπίτι δοξάζω τον Κύριο!!


Σημείωση: Σε αυτό το σχολείο μένουμε 6 καθηγητές.... με όλα αυτά που έχουν γίνει Ίσως απλά για εκδίκηση ο σύλλογος δηλαδή όλοι αυτοί που του χρόνου θα φύγουν να πουν Ναι στην αξιολόγηση απλά για να τραβήξουν το μανίκι αυτοί που θα μείνουν πίσω. Ίσως να είναι απερισκεψία.. εγωιστικό αν πράξουν έτσι... αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Keep Growing

Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Vangelis

dim απ όσο γνωρίζω οι σύμβουλοι ήθελαν να ενημερώσουν τους συλλόγους (τουλάχιστον οι περισσότεροι) δεν θα ήθελαν όμως να φανεί ότι πάνε εκεί  για να τους "πιέσουν" κ.λπ.  Έτσι το άφησαν στον διευθυντή και στο σύλλογο.  Δηλαδή αν ήθελαν αυτοί τότε θα μπορούσε να παρευρεθεί στη συνεδρίαση. 

Σε κάθε περίπτωση δεν έχουν επιμορφωθεί ακόμα και έτσι αυτά που γνώριζαν και αυτοί  ήταν περίπου αυτά που αναφέρει το σχετικό 14-σέλιδο ενημερωτικό.