Συνάντηση μελών του φόρουμ παράλληλα με το συνέδριο της ΠΕΚΑΠ

Ξεκίνησε από alkisg, 09 Μαρ 2011, 08:48:32 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Θα έρθετε στη συνάντηση μελών του φόρουμ στα Γιάννενα;

Ναι
Ίσως
Όχι

alkisg

Με την ευκαιρία του συνεδρίου της ΠΕΚΑΠ στα Γιάννενα, υπάρχει μια σκέψη να βρεθούμε για κανά τσιπουράκι π.χ. το Σάββατο βράδυ στις 2 Απριλίου.

Κάποιες παλιότερες ομάδες διαγωνισμάτων είχαν κάνει αντίστοιχες εξορμήσεις, νομίζω όμως ότι καλύτερα να μην περιοριστούμε σε συγκεκριμένες ομάδες του φόρουμ αλλά να το αφήσουμε ανοιχτό: όλα τα μέλη καλοδεχούμενα!

Ας ξεκινήσουμε με εκδήλωση ενδιαφέροντος και το κάνουμε πιο συγκεκριμένο στην πορεία. Αν θέλετε ψηφίστε κι όλας στην παραπάνω ψηφοφορία (επιτρέπεται μεταβολή της ψήφου οποτεδήποτε) ώστε αν δούμε ότι μαζευόμαστε πολλοί να πάμε σε κανά μεγαλύτερο μαγαζί και όχι σε κουτούκι. :)

P.Tsiotakis

παρότι δεν είμαι στην ομάδα διαγωνισμάτων και δεν πίνω αλκοόλ (γιατί καταστρέφει τα εγκεφαλικά μου κύτταρα) θα τιμήσω την εκδήλωση

poursali

χεχε εγώ παρότι δεν θα γνωρίζω τους περισσότερους, τσίπουρο στα Γιάννενα δεν χάνω... θα ψήσω και κανά δυο συναδέλφους που ξέρω ότι θα είναι εκεί ;)
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Δημήτρης Γκίνης



Sergio

Μπράβο ρε Άλκη...

Ααααααυτά είναι :)

Όπως είχαμε πει, το συνέδριο αυτό δεν το χάνω με τίποτα.  Δεν έτρωγα μεγάλη μπουκιά καλύτερα !!:(  90% το ΠΣΚ εκείνο, θα είμαι με τη Β Λυκείου σε Νυμφαίο - Αγ.Γερμανό Πρεσπών :(  Αν όμως προκύψει οτιδήποτε και δε γίνει η εκδρομή, είμαι μέσα όχι μόνο για κουτούκι, αλλά και για σουβλάκι στο πόδι.. Η παρέα μετράει.. μακάρι. Γι'αυτό δήλωσα Ίσως. (τη γκαντεμιά μου μέσα ...  >:( )
Απ τη μια η θητεία μου σε σχολικές αίθουσες: να φλυαρώ - να ελπίζω πως κατι κατάλαβαν - να εξερευνώ - να μαθαίνω. Απ την άλλη, σχεδόν συνομήλικη, η Διδακτική της Πληροφορικής: ερευνά διαδικασίες μάθησης - φλερτάρει με την Ψυχολογία - με καλεί να αφήσω το βλέμμα του Πληροφορικού και να δω με τα μάτια του δασκάλου. Τέκνα των 2, οι απόψεις μου.. (προσαρμοσμένο από τον πρόλογο του βιβλίου "Το μακρόν Φυσική προ του βραχέως διδάσκω" του Ανδρέα Κασσέτα)

Λάμπρος Μπουκουβάλας

σουμάδα έχει το μαγαζί ;;;
;D

εκτός απροόπτου, λέω να προσθέσω τα κιλά μου...
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

Σπύρος Δουκάκης

Πολύ ωραία πρωτοβουλία!

Λάμπρο θα χρησιμοποιήσω τα λόγια σου...

Παράθεση από: Λάμπρος Μπουκουβάλας στις 09 Μαρ 2011, 10:03:39 ΜΜ
...εκτός απροόπτου, λέω να προσθέσω τα κιλά μου...

ΥΓ: Ευκαιρία "ανωνύμων" να γίνουν επώνυμοι...

pfan

Εγώ θα είμαι εκεί αλλά νόμιζα ότι θα έρθω με μηχανή...  :)
Παράθεση από: Sergio στις 09 Μαρ 2011, 03:26:06 ΜΜ

Όπως είχαμε πει, το συνέδριο αυτό δεν το χάνω με τίποτα.  Δεν έτρωγα μεγάλη μπουκιά καλύτερα !!:(  90% το ΠΣΚ εκείνο, θα είμαι με τη Β Λυκείου σε Νυμφαίο - Αγ.Γερμανό Πρεσπών :(  Αν όμως προκύψει οτιδήποτε και δε γίνει η εκδρομή, είμαι μέσα όχι μόνο για κουτούκι, αλλά και για σουβλάκι στο πόδι.. Η παρέα μετράει.. μακάρι. Γι'αυτό δήλωσα Ίσως. (τη γκαντεμιά μου μέσα ...  >:( )
Σέργιο μου θα σου βάλω απουσία!!!
Πύρζα Φανή
Καθηγήτρια Πληροφορικής

Laertis

Η απάντησή μου είναι ίσως , και αυτό είναι οριστικό  ;D
Κατά πάσα πιθανότητα θα μπορέσω να έρθω αλλά κρατάω πισινή για τις άγνωστες βουλές του Κυρίου (και της κυρίας  ;D )
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

Vangelis

Μέσα αν και θα έχω και παρέα που έχει τον πρώτο λόγο (οι παντρεμένοι κατανοούν!!)

Vangelis

Μόλις παρέλαβα ένα αρχικό πρόγραμμα του συνεδρίου.  Σάββατο βράδυ υπάρχει το επίσημο δείπνο που προσφέρεται απο την ΠΕΚΑΠ και δεν πάει να την "κοπανήσουμε" για τσίπουρα.  Μπορούμε βέβαια να πάμε  μετα το δείπνο για "after".

alkisg

Ναι σήμερα το έμαθα κι εγώ για το δείπνο...
οπότε είτε κάνουμε στεκιο-πηγαδάκια εκεί στο δείπνο, είτε συνεχίζουμε και μετά, ανάλογα τι ορέξεις έχουμε.

Keep Growing

Ωραία, εγώ θα μείνω στη Ρόδο να πετάξω τον αετό μου, μιας και δεν τα κατάφερα καλά την Καθαροδευτέρα, ίσως τα καταφέρω καλύτερα την Πρωταπριλιά.  :-\
Καλά θα περάσω και γω, να είστε σίγουροι.   :P
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

skoud

Παράθεση από: Vangelis στις 11 Μαρ 2011, 07:31:47 ΜΜ
Μέσα αν και θα έχω και παρέα που έχει τον πρώτο λόγο (οι παντρεμένοι κατανοούν!!)

Εσύ όμως έχεις τον τελευταίο λόγο: "Μάλιστα! ότι πεις"
(γι αυτό εγώ κανόνισα να έχει "δουλειά" εκείνες τις μέρες)

Προφανώς δεν θα χάσω το Γιαννιώτικο τσίπουρο, ειδικά αν είναι από το Κεφαλόβρυσο... 
Ενώ οι μαθητές ξέχασαν από καιρό τα λάθη του δασκάλου, αυτός ακόμα τα θυμάται...