Ημερομηνία εξετάσεων 2014

Ξεκίνησε από thanassis33, 24 Δεκ 2013, 12:13:38 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

thanassis33

Κάπου πήρε το αυτί μου ότι οι εξετάσεις το 2014 θα πιο νωρίς από κάθε άλλη χρονιά λόγω εκλογών (Δημοτικών - Ευροεκλογών) που έχουν προσδιοριτσεί για τις 18 και 25 Μαΐου 2014.
Υπάρχει κάποια σχετική πληροφόρηση?

petrosp13

Μόνο φήμες για την πρώτη βδομάδα του Μαϊου
Κλασικά θα το αποφασίσουν τον Μάρτιο
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

pgrontas

Πάντως αν θυμάμαι καλά το έγγραφο για την παρακολούθηση της ύλης αναφέρει ως ημερομηνία τελευταίας αποστολής την 07/05. Αυτό είναι το μόνο δεδομένο μέχρι αυτή την στιγμη.
Χρόνια πολλά σε όλους.
Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute - Harold Abelson

Laertis

Πολύ ράδιο αρβύλα πέφτει για την έναρξη των εξετάσεων. Οι φήμη διαδίδεται ή κάποιοι τη διαδίδουν με τρομερή ταχύτητα.
και προφανώς κάποια σκοπιμότητα υπάρχει ....
Με πρόσφατο έγγραφο του Υπουργείου ισχύει απο τη φετινή χρονιά η παράταση του διδακτικού έτους για παραπάνω απο 3 ημέρες καταλήψεων και αναπλήρωση μέσα στο Πάσχα για καταλήψεις μέχρι 3 ημέρες. Εξ άλλου το προεδρικό διάταγμα ορίζει σαφώς ως τέλος του διδακτικού έτους τη 15η Μαϊου.
Επειδή έχω μάθει να σκεφτομαι ορθολογικά και να μη πιστέυω κάθε μπαρούφα που διαδίδουν διάφοροι ας μου πει κάποιος με ποιους τρόπους θα αρχίσουν οι εξετάσεις 5 ή 7 Μαϊου ;  Πότε θα γίνει η παράταση διδακτικού έτους για σχολεία με καταλήψεις άνω των 3 ημερών; Πριν το Πάσχα ; Και πότε θα λήξει το διδακτικό έτος για τα σχολεία που δεν είχαν καταλήψεις ; Αρχές Απρίλη; Και μετά τις 25 που θα έχουν λήξει οι εξετάσεις θα περιμένουμε στα σχολεία για ένα μήνα για να λήξει και η χρονιά ;

Νομίζω ότι η μπαρούφα πάει σύννεφο και δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε μπορεί να γίνουν εξετάσεις και δημοτικές εκλογές την ίδια περίοδο; Επειδή τα σχολεία είναι εκλογικά κέντρα  ή επειδή έγινε μεταφορά 4 ημερών το 2010 που οι εκλογές ήταν Ιούνιο; Ε ας ψηφίζουν σε δημοτικά ή ας μη γίνουν εξετάσεις για 3 μέρες.
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

thanassis33

Συνέχεια στο serial της ημερομηνίας

                     Μετά τις ευρωεκλογές οι Πανελλαδικές εξετάσεις...

                     http://nonews-news.blogspot.gr/2014/01/blog-post_1109.html

Νίκος Αδαμόπουλος

Καλή αρχή και καλή επιτυχία στους μαθητές από αύριο!

Λαμπράκης Μανώλης

Καλή αρχή και καλή επιτυχία σε όλους τους μαθητές, να πάνε όλα καλά...