Καθήκοντα ΣΕΠΕΗΥ

Ξεκίνησε από _pali_, 15 Μαΐου 2010, 12:54:16 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

_pali_

Βιβλιο υλικού και απολογιστική έκθεση για την παράδοση διαχειριστικών καθηκόντων και ότι άλλο είναι στις υποχρεώσεις μας να παραδώσουμε.
Θα ήθελα αν είναι εύκολο να ανεβάσει κάποιος συνάδελφος το δικά του έγγραφα για να δω πως θα κινηθώ.
Ευχαριστώ πολύ.

...στην ανάληψη δεν υπήρχε τίποτα.

Circle

Ανεβάζω τη γενική μορφή όλων των εγγράφων του εργαστηρίου, έτσι όπως μας τα είχαν στείλει οι υπεύθυνοι ΠΛΗΝΕΤ.

Διατηρώ ξεχωριστό φάκελο με τα παραπάνω αρχεία για κάθε σχολικό έτος όπου συμπληρώνω ότι νέο προκύψει. Επίσης έχω και εκτυπωμένο αρχείο.

Την Τρίτη θα δω τι άλλο έχω στο εργαστήριό μου σχετικά με την απολογιστική έκθεση και θα ενημερώσω.

dim

Και εγώ θα ήθελα την έκθεση και το βιβλίο υλικού παρακαλώ...
Άσε που με όλα αυτά θα με περιμένει στην γωνία αν κάνω κάτι....


Circle

#3
Για την έκθεση θα σας πω την Τρίτη καθώς τώρα δεν θυμάμαι τίποτα!  :D

Τώρα για αυτό που λέτε Βιβλίο Υλικού, υπάρχει το γενικό βιβλίο υλικού το οποίο και συμπλήρωσα κατά την παραλαβή των μηχανημάτων και συμπληρώνω σε κάθε νέα παραλαβή κάποιου εξοπλισμού. Αυτό είναι βιβλίο του σχολείου και υπάρχει στο γραφείο του Διευθυντή. Δεν ξέρω αν εννοείτε αυτό το βιβλίο. Να σημειώσω ότι εκεί έχω καταγράψει και το λογισμικό και είναι καταγεγραμμένο και όλο το υλικό του σχολείου. Αν θέλετε, ελέγξε αν τα μηναχανήματα και το λογισμικό του εργαστηρίου σας έχουν καταγραφεί εκεί.

Τώρα, στα έγγραφα που έδωσα υπάρχει το "Δελτίο Αρχείου Μηχανήματος" όπου για κάθε μηχάνημα έχω συμπληρώσει όλα τα μέρη που το συνθέτουν δηλ έχω 12 τέτοια δελτία. Επίσης σε περίπτωση αναβάθμισης ή επισκευής συμπληρώνω το αντίστοιχο δελτίο μηχανήματος. Αυτό διατηρείται στο εργαστήριο τόσο σε ηλεκτρονική όσο και σε έντυπη μορφή. Μήπως εννοείς αυτό το Δελτίο όταν λες βιβλίο υλικού;;

Και με την ευκαιρία να πω και τα υπόλοιπα έγγραφα που περιλαμβάνονται στο παραπάνω συμπιεσμένο αρχείο.

Σχεδιάγραμμα Θέσεων Εργασίας, όπου σε κάθε μηχάνημα συμπληρώνεται το όνομα των μαθητών που κάθονται. Αυτό γίνεται για κάθε τμήμα που μπαίνει στο εργαστήριο.

Βιβλίο Παρουσίας Προσωπικού, το οποίο συμπληρώνεται και υπογράφεται κάθε φορά που κάποιος άλλος εκπαιδευτικός χρησιμοποιεί το εργαστήριο πλην του υπεύθυνου ΣΕΠΕΗΥ.

Βιβλίο Συμβάντων Εργαστηρίου, συμπληρώνεται από τον εκπαιδευτικό που χρησιμοποιεί το εργαστήριο και καταγράφει κάποιο συμβάν, βλάβη που συνέβει κατά τη διάρκεια της διδασκαλίας του.

και τέλος "Βιβλίο Δανεισμού"

Αυτά τα έγγραφα έχω, για ότι νεότερο ενημερώνω από το εργαστήριό μου.

Νίκος Αδαμόπουλος

Δες τε και εδώ: http://dide.ilei.sch.gr/keplinet/labs/sepehy.php#ergastirio

Εκεί υπάρχει και ο κανονισμός λειτουργίας του ΣΕΠΕΗΥ...

Keep Growing

Λογαριασμοί χρηστών ΣΕΠΕΥΗ.

Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Keep Growing

Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Keep Growing

Έκθεση ΣΕΠΕΗΥ για ΠΛΗΝΕΤ.
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Keep Growing

Έκθεση για προσωπική χρήση (προ 2ετίας περίπου), ή πως να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας ...σε όλους τους κακοπροαίρετους.  ;)
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Καρκαμάνης Γεώργιος

Συνάδερφοι θέλω να ρωτήσω :όλα αυτά τα τηρείται ;

Keep Growing

Ήταν ρητορική η ερώτηση, φαντάζομαι, Γιώργο.
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

Καρκαμάνης Γεώργιος

Κάποτε ήμουν σε ένα Γυμνάσιο όπου είμασταν δυο πληροφορικοί με οργανική, εγώ ήμουν "πιο καινούριος" στο σχολείο. Στο εργαστήριο μπαινοβγαίναμε εμείς οι δύο μόνο και η παλαίότερη συνάδερφος και υπεύθυνη εργαστηρίου, απαιτουσε να συμπληρώνονται όλα τα εντυπα: παρουσιολόγιο, συμβάντων κλπ.

Μου φάνηκε λίγο παράξενο ::)


Circle

Ανέβασα και εγώ την έκθεση πεπραγμένων εργαστηρίου ΣΕΠΕΗΥ, είναι αρχείο Excel και μπορείτε να το επεξεργαστείτε και να το χρησιμοποιείσετε και στο δικό σας σχολείο.  Σε εμένα έχει σταλεί ή από το Υπουργείο ή από τους δικούς μου ΠΛΗΝΕΤ. Δεν είναι δική μου δουλειά, αλλά το πιθανότερο είναι να προέρχεται από το Υπουργείο.

Ναι, συμπληρώνω κάθε έντυπο όλα τα χρόνια από τότε που φτιάχτηκε το εργαστήριο και έτσι είναι αποτυπωμένα κάθε πρόβλημα και κάθε εργασία, επισκευή ή αναβάθμιση. Επειδή δεν ζήτησε και δεν μπήκε ποτέ ως τώρα κάποιος άλλος εκπαιδευτικός στο εργαστήριο, δεν συμπληρώνω το Βιβλίο Παρουσίας Προσωπικού. Αν όμως κάποια στιγμή μπει και άλλος εκπαιδευτικός, θα συμπληρωθεί και αυτό ώστε να γνωρίζουμε πως κινήθηκε το εργαστήριο και πότε συνέβει τι.

Καρκαμάνης Γεώργιος

Όταν είναι δυο συνάδερφοι με οργανική στο ίδιο σχολείο και μπαινοβγαίνουν μόνο αυτοί στο εργαστήριο, το θεωρώ λίγο "παράλογο" να υπογράφουν μεταξύ τους το παρουσιολόγιο και το  βιβλίο συμβάντος