Περιοχή για το Δημοτικό

Ξεκίνησε από odysseas, 04 Οκτ 2011, 01:44:47 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

odysseas

Το θέμα αυτό αφορά στο ίδιο το forum! Στο rss feed μου λαμβάνω συχνά ειδοποιήσεις για αναρτήσεις που αφορούν στο Δημοτικό. Ωστόσο, όταν προσπαθώ να τις διαβάσω μου εμφανίζεται ένα μήνυμα "Το θέμα ή πίνακας που ψάχνετε ή δεν υπάρχει ή δεν είναι προσβάσιμο από εσάς." Επισυνάπτω screenshot από πρόσφατη σχετική ανάρτηση, με τίτλο "Πιλοτικά προγράμματα σπουδών Δημοτικού". Επίσης, αυτές τις αναρτήσεις δεν μπορώ να τις εντοπίσω ούτε στο forum: δεν μου εμφανίζεται πουθενά περιοχή σχετική με το Δημοτικό.

Γενικά, είναι εφικτό να υπάρχει κάπου στο forum μια επιλογή για ειδοποίηση των διαχειριστών για τέτοιου είδους προβλήματα; Εγώ, για παράδειγμα, γράφω αυτό το μήνυμα επειδή δεν μου δίνεται αυτή η επιλογή -- δεν μπορώ να ειδοποιήσω τους διαχειριστές παρά μόνο σε σχέση με κάποιο μήνυμα, δεν είναι το ίδιο.

alkisg

Το URL της εικόνας που επισύναψες είναι:
https://alkisg.mysch.gr/steki/index.php?topic=4111.msg44988#msg44988
...το οποίο εμένα μου δουλεύει κανονικά. Εσύ δηλαδή αν πατήσεις σε αυτό, σου εμφανίζεται ότι ο πίνακας δεν είναι διαθέσιμος;

Αν όχι, μήπως είναι πρόβλημα του RSS client που χρησιμοποιείς; Για πες λεπτομέρειες για το τι client χρησιμοποιείς και πώς, ώστε να μπορέσουμε να αναπαραγάγουμε το πρόβλημα. Είναι ενσωματωμένος στον chromium browser; Εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν ποτέ RSS, οπότε αν θες γράψ' τα αναλυτικά.

Για τεχνικά προβλήματα, δεν έχω δει να έχει σχετική επιλογή το SMF για ειδοποίηση όλων των διαχειριστών, οπότε ναι το καλύτερο είναι να ανοίγει θέμα όπως άνοιξες κι εσύ τώρα.

odysseas

Παράθεση από: alkisg στις 04 Οκτ 2011, 02:00:13 ΜΜ
Το URL της εικόνας που επισύναψες είναι:
https://alkisg.mysch.gr/steki/index.php?topic=4111.msg44988#msg44988
...το οποίο εμένα μου δουλεύει κανονικά. Εσύ δηλαδή αν πατήσεις σε αυτό, σου εμφανίζεται ότι ο πίνακας δεν είναι διαθέσιμος;

Ακριβώς! Μου εμφανίζεται η εικόνα που επισύναψα. Κι έχω παρατηρήσει οτι αυτό συμβαίνει μόνο στα μηνύματα του Δημοτικού. Σε ποιον πίνακα ανήκει αυτή η ανάρτηση; Αν υπάρχει περιοχή για Δημοτικό εγώ δεν τη βλέπω.

Παράθεση από: alkisg στις 04 Οκτ 2011, 02:00:13 ΜΜ
Αν όχι, μήπως είναι πρόβλημα του RSS client που χρησιμοποιείς; Για πες λεπτομέρειες για το τι client χρησιμοποιείς και πώς, ώστε να μπορέσουμε να αναπαραγάγουμε το πρόβλημα. Είναι ενσωματωμένος στον chromium browser; Εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν ποτέ RSS, οπότε αν θες γράψ' τα αναλυτικά.

Το Google Reader χρησιμοποιώ, ίδιο πράγμα από όλους τους browser. Το subscription είναι    
http://users.sch.gr/alkisg/tosteki/index.php?type=rss;action=.xml Το πρόβλημα εμφανίζεται και στον Firefox. Εξάλλου, ούτε η απευθείας πρόσβαση στη σελίδα δουλεύει (π.χ. από το link που έστειλες).

alkisg

Έφταιγαν τα δικαιώματα πρόσβασης του πίνακα "Δημοτικό", για κάποιον λόγο ήταν διαφορετικά από τους άλλους πίνακες.
Αυτό επηρέαζε τα μέλη που είχαν κάποια ειδική κύρια ομάδα (π.χ. ομάδα διαγωνισμάτων 2011).
Δοκίμασε πάλι, πρέπει να έχεις πρόσβαση τώρα. Thanks!

odysseas

Ααα, τώρα μάλιστα! Μιλ μερσί.