Πληρωθήκατε για τη συμμετοχή σας στα Σεμινάρια Επιμόρφωσης Εκπ/κων;

Ξεκίνησε από stratosg, 24 Σεπ 2008, 06:53:27 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Νίκος Αδαμόπουλος

Επιτέλους! Πριν λίγες ώρες πήρα το φάκελο με τις επιταγές για επιμορφωτές, συντονιστές και καταχωριστές του νομού και μοιράζω τώρα σαν τον Αη Βασίλη... Άλλοι έρχονται στο ΚΕΠΛΗΝΕΤ, άλλους τους βρίσκω στις δουλειές τους, ... χαμός γίνεται. Ευτυχώς ήρθαν όλες... (Βέβαια ακόμα δεν έχουμε λάβει για όλους τους πιστοποιημένους!!!)

Το ωραίο είναι ότι 3 επιταγές τις στέλνω τώρα με courier στο... ΥΠΕΠΘ αφού ο δικαιούχος εργάζεται σε αυτό!!!

pvolonakis

stratosg λάθος κατάλαβες. Το σκεπτικό είναι να μη κλείνουμε τα μάτια σε ότι δε μας αρέσει.
Από την άλλη 3 χρόνια τα χρήματα μας και των συναδέλφων πιθανόν τοκίζονταν για λογαριασμό άλλων. Εμείς αντί να ζητάμε τόκους κάνουμε κολοτούμπες που τα πήραμε.
Εγώ πιστεύω πως για όλους τους υπαλλήλους είτε δημόσιους είτε ιδιωτικούς πρέπει να γίνει κάτι ώστε να μην ωφελείται αυτός που καθυστερεί να πληρώσει.
Κανονικά πρέπει να πληρώνει και ψυχική ωδίνη.

Νίκος Αδαμόπουλος

Παράθεση από: zavag στις 23 Ιουν 2009, 07:16:26 ΜΜ
ΥΓ... Υπάρχει κανείς από σας που συμμετείχε σε σεμινάρια επιμόρφωσης (ΠΕ4) το Σεπτέμβριο και έχει πληρωθεί;; Μέχρι τις 30/6 δεν είπανε ότι θα πρέπει να πάρουμε τις επιταγές;[/b]

Από όσο γνωρίζω στην Ηλεία ήρθαν σήμερα και οι επιταγές για το 2ο Επίπεδο...

Νίκος Αδαμόπουλος

Αντιγράφω από το blog της ΠΕΚΑΠ: (http://pekap.blogspot.com/)

"ΕΠΕΙΓΟΝ!! ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ 29/6/09
Ενημερώνουμε τους συναδέλφους που έχουν εκκρεμότητες με τις επιταγές της επιμόρφωσης ότι η ΟΤΟΕ έχει κηρύξει 24ωρη απεργία για τις 29/6/2009.

Δυστυχώς αυτό μας έλειπε...

Δείτε σχετικά: http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11379&subid=2&tag=8477&pubid=4142881 και λάβατε τα μέτρα σας!"

stratosg

Σήμερα πήρα και την τρίτη επιταγή και αν προλάβω θα τη σπάσω αύριο, αλλιώς μεθαύριο. Όσον αφορά στις τράπεζες τρεχάτε ποδαράκια μου... γιατί δεν βλέπω να αναλαμβάνουν ευθύνη και πιθανή παράταση. Και ξαναρωτώ. Η ανακοίνωση της ΕΥΕ δεν μιλα για είσπραξη μέχρι και 30/06; Γιατί τους έπιασε πιλάλα για τις 29; Τι στην ευχή έγινε πάλι. Εδώ και η ανακοίνωση.http://www.eye-ypepth.gr/epimorfosi/popup.php?a=27

@pvovlonakis, συγγνώμη αλλά μαλλον παρεξήγησα. Το κακό είναι ότι τα χρήματα πλέον είναι πολλά και μάλλον θα μας τινάξουν τα πούπουλα στην εφορία. Κανονικά πρέπει να απαιτήσουμε να μη φορολογηθούν μιας και καρπώθηκαν τους τόκους τόσων χρημάτων για τόσο διάστημα. Βέβαια αυτό είναι ουτοπία μιας και θα πραγματοποιούνταν μόνο αν ζούσαμε στη Φρουτοπία. Ευχαριστώ κ. Τριβιζά.
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

Laertis

Σήμερα εισέπραξα τις επιταγές. Ναι, έχει ακόμα χρήματα ο λογιαριασμός γιατί όλα τα περίμενα απο δαύτους.
Περιμένοντας στην τράπεζα περνούσαν φωτογραφικά όλα αυτά που έγιναν τα τελευταία χρόνια και που γίνονται απο δω και πέρα με τους Πληροφορικούς στα σχολεία ...
Και αν και θα έπρεπε να ήμουν χαρούμενος φεύγοντας απο την τράπεζα με το αίσιο τέλος των ΚΣΕ με κυρίευσε ένας παράξενος θυμός, για όλα αυτά που γίνονται για/σε μας χωρίς εμάς.  >:(
Μετά απο ένα τέτοιο χουνέρι με τα δεδουλευμένα 3 ετών και πολλά άλλα που συμβαίνουν καθημερινά στο σχολείο αποφάσισα να μην είμαι πια ο ίδιος αλλά πολύ σκληρότερος απο ότι πριν.
Η συνέχεια στο θέμα e-school ....
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

stratosg

Αγαπητέ Laertis, ακριβώς τα ίδια συναισθήματα έπνιξαν κι εμενα την ώρα που περίμενα να εξαργυρώσω την τελευταία μου επιταγή. Ακριβώς την ίδια απόφαση πήρα κι εγώ. Δεν προτίθεμαι να ασχοληθώ με αυτό το άθλιο λογισμικό ακόμα και να με δείρουν. Άσε που με βρίσκει αντίθετο η ιδέα να είναι ενημερωμένοι οι από κάτω και να κάνουν σχέδια για το πως θα με μανιπιουλάρουν. Εγώ θα συνεχίσω στο θέμα "Ο ρόλος των καθηγητών πληροφορικής".

Θα ήθελα να πω πως είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος, όχι γιατί εισέπραξα τα δεδουλευμένα μου, αλλά γιατί για μια φορά είδα πολλούς ανθρώπους που έχουν τους ίδιους προβληματισμούς με μένα να διαμαρτύρονται μαζικά. Πραγματικά είναι από τις ελάχιστες στιγμές της ζωής μου που αισθάνθηκα πως δεν είμαι μόνος και νομίζω πως η μαζικότητα έξω από κόμματα και αποχρώσεις στις απαιτήσεις του κλαδου μας είναι πλέον μονόδρομος. Ελπίζω να πήρατε όλοι τα χρήματα σας. Αν όχι εδώ είμαστε. Φωνάξτε γιατί χανόμαστε. ;)
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

za√‘ag

Τις πήρα κι εγω σήμερα το μεσημέρι (για 5 άτομα). Αύριο (πιστεύω να μην έχει ουρές η Εθνική) θα εισπράξω τη δική μου και θα δώσω και τις άλλες 4 ....
«Δεν υπάρχει λόγος να θέλει κανείς έναν υπολογιστή στο σπίτι του»--Ken Olson, πρ. της DEC, 1977
«Τα 640KB RAM επαρκούν για να τρέξει κάθε πρόγραμμα»--Bill Gates
Δείτε κι άλλες ιστορικές ατάκες  εδώ

pavel21

τις πηρα και γω και για κανενα λογο δεν πρεπει να ευχαριστουμε κανεναν , οτι μας ανηκει πηραμε και με 3 χρονια καθυστερηση

dimoiko

Χθες εισεπραξα απο την Εθνικη και εγώ τρεις επιταγες για 2,5 προγραμματα του 2008! Ευτυχώς που επεμεναν απο την Ε.Ε. στη Λιβαδεια να μου τις στειλουν με courier Θεσ/νικη που μενω πλεον (φοβομουν μην τυχον χαθουν, την ειχα πατησει μια φορα με εγγραφο)  γιατι ειχα σκοπο να τις παραλαμβανα 29/6 που θα βρισκομουν Αθηνα (Δεν γνωριζα τοτε οτι ειχαν κηρυξει απεργια οι τραπεζες!!)
Για αλλη μια φορά το ελληνικό δαιμόνιο της υπερ-εσχατης στιγμής θριαμβευσε (δεν εφτασε απλως ο κομπος στο χτενι, θρυμματιστηκε κυριολεκτικα το χτενι!!). Αν και αρχικα περιμενα να τις εισπραξουμε προεκλογικα τις επιταγες, και αληθεια είναι οτι ειχα ανησυχησει βαθια αφου περασαν οι εκλογες.
Εδω μας ταλαιπωρησαν τοσο για δεδουλευμενα, φανταστειτε τι εχει να γινει με τα 176 € αν και οποτε δικαιωθουμε ολοι
(που προσωπικα 1 στο εκατομμυριο βαζω να μας πληρωσουν αναδρομικα).
Συναδελφικοί Χαιρετισμοί
Οικονομίδης Δ.
Καθηγητής ΠΕ19
M.Sc. Information Systems