Απόφοιτοι επαλ

Ξεκίνησε από tsabatman, 14 Σεπ 2016, 01:10:26 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

tsak

Συμφωνώ και ίσως επαυξάνω.. Αλλά κι εδώ μέσα στο στέκι βλέπω ότι πολλοί από την ανακοίνωση της ύλης και μετά άρχισαν να αναρωτιουνται για τους αποφοιτους... Δεν δικαιολογω το συνάδελφο που δεν ψαχτηκε, αλλά όπως πρόπερσι με τις αλλαγές που έγιναν στην αεππ βγήκε το υπουργείο άμεσα κι έδωσε μερικές διευκρινίσεις, οφειλε νομίζω να γράψει και μια σειρά που να λέει ότι δεν θα υπάρχει άλλη αντιμετώπιση για τους αποφοιτους και θα τελείωνε το θέμα για όλους. Εγώ τη χρονιά που πέρασε δεν είχα παιδί από Επαλ, αλλά αν είχα σίγουρα θα προβληματιζομουν και θα ρωτουσα έστω κι εδώ μέσα στο στέκι.

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: tsak στις 19 Ιουν 2017, 12:11:59 ΜΜ
Καλημέρα.
Επειδή κάπου σε κάποιο φροντιστήριο έγινε μπέρδεμα ή κάτι άλλο που δεν γνωρίζω με λεπτομέρεια και οι απόφοιτοι διδάχθηκαν Pascal αντί για Python, έχει κάποιος κάποια επίσημη ανακοίνωση του Υπουργείου σχετικά με τους αποφοίτους ΕΠΑΛ και τη γλώσσα στην οποία θα εξεταστούν? Από διάφορα post εδώ μέσα διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι από πρωτοβουλία και ερωτήσεις δικές τους είτε μέσω τηλεφώνου είτε μέσω email προς το Υπουργείο, πήραν κάποια απάντηση αλλά εγώ θα ήθελα να ξέρω πότε ακριβώς και αν δόθηκε επίσημη ανακοίνωση... Γιατί με ρωτάν και γονείς που θέλουν να ξέρουν αν και πότε δόθηκε κάποια ΕΠΙΣΗΜΗ ανακοίνωση έγκαιρα.

Παιδιά πραγματικά δεν το έχω ξανακούσει αυτό...Είναι ανέκδοτο και συνάμα τραγικό για τα παιδιά που τον παρακολουθούσαν.....Βασικά είναι αδιαφορία..

tsak

Ούτε κι εγώ το πίστευα αλλά είναι αλήθεια... Και το άλλο τραγικό που έμαθα σήμερα είναι ότι άρχισαν να κάνουν τα μαθήματα ειδικότητας Φεβρουάριο..Ακόμα και pascal να είχαμε ακόμη με τα δίκτυα μαζί δεν μου βγαίνει καλά ρε παιδιά.. Και το πιο τραγικό... για να τα μπαλωσουν που δεν μπαλωνεται κάτι,  είπαν στους γονείς ότι επιτρέπεται για τους παλιούς η pascal στις εξετάσεις..  :D..
Δεν είναι να λες μεγάλες κουβέντες σ αυτή τη ζωή, τα λάθη είναι για τους ανθρώπους, αλλά αυτό και απέναντι σε παιδί δεν ισοδυναμεί με λάθος απλά..Δεν ξέρω ποιος πλανήτης θα με χωρούσε σε ανάλογη περίπτωση.. Ας κρατάμε πισινές όλοι βέβαια γιατί η ζωή είναι μεγάλη @@@@@@@...Πολύ το φιλοσοφισα  :)

Νίκος Αδαμόπουλος

Τραγικό! Βέβαια ο καθένας ό,τι γνωρίζει αυτό διδάσκει.

Όσο για τα παιδιά, αντιμετωπίζονται ως πελάτες β' κατηγορίας...