Γενέθλια της ΠΕΚΑΠ

Ξεκίνησε από Vangelis, 05 Μαΐου 2011, 01:28:01 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Vangelis

Στις 4 Μαΐου 2011 η ΠΕΚΑΠ συμπλήρωσε 15 χρόνια παρουσίας στην υπηρεσία των καθηγητών Πληροφορικής.
(Ημερομμηνία  "γέννησης" 4 Μαΐου 1996)
Χαίρομαι που ήμουν και εγω στα γεννητούργια της!!!  Πιστέυω ότι ο συνολικός  απολογισμός της είναι πολύ θετικός
Να μας ζήσει !!!

Λάμπρος Μπουκουβάλας

Να ζήσει η πεκάπ και να μην αλλοιωθεί ο χαρακτήρας της στο μέλλον. αυτό εύχομαι.

εγώ έχω σχεδόν 10 χρόνια στη δημόσια εκπ/ση, επομένως δεν έζησα τη γέννηση της πεκάπ. εσύ βαγγέλη είσαι αρχαίος...  ;D στη 15ετία αυτή κανένας από εμάς δε μπορεί να ακυρώσει το έργο της πεκάπ, ακόμη κι όταν αυτή εκπροσωπήθηκε στο ΔΣ από ανθρώπους που κάποιες φόρές στάθηκαν κατώτεροι των προσδοκιών μας.

το σημαντικό είναι να τους στηρίζουμε, μιας και φέρουν ένα επιπλέον φορτίο, που οι υπόλοιποι καθηγητές πληροφορικής δε μπορούμε ή δε θέλουμε να σηκώσουμε.
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

Empire

Να ζήσει,να τα εκατοστήσει....και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για ότι έχει καταφέρει μέχρι τώρα για τον κλάδο...και επιτέλους κάποια στιγμή/σύντομα να υπάρξει μόνο μια ένωση για τον κλάδο...!!! ;) :)