Αξιολόγηση των καθηγητών πληροφορικής

Ξεκίνησε από vpalazis, 07 Νοε 2013, 08:04:28 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

vpalazis

Συνάδερφοι έχετε καταλάβει πως ακριβώς θα γίνει η αξιολόγηση των καθηγητών πληροφορικής/ υπεύθυνων εργαστηρίων; Αν π.χ. κάποιος υπηρετεί σε 2 σχολεία, πως αξιολογείται;

Laertis

Αξιολογείται για το διοικητικό μέρος, απο το Διευθυντή του σχολείου που συμπληρώνει το μεγαλύτερο ωράριο ή έχει οργανική. Για το παιδαγωγικό/επιστημονικό μέρος απο το Σύμβουλο.
Οι υπεύθνοι ΣΕΠΕΗΥ δεν αξιολογούνται ξεχωριστά. Το ΝΣ προβλέπει αξιολόγηση των υπευθύνων εργαστηρίων ΣΕΚ.
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

dim

Μα τι αξιολόγηση θα είναι αυτή απο τους διευθυντές μας;
Ο κάθε καρυδιάς καρύδι διευθυντής θα γράφει ότι γουστάρει;
Εχω το eschool. Το "καρύδι" δεν ξέρει τι είναι αυτό.

Πως είναι μετρήσιμη η διοικητική μου (άριστη κατ' εμέ >:()υποστήριξη με απόδειξη;
Θα γράφει ότι να είναι κ έλεγχος κανένας και από κανέναν;

Ψιλά γράμματα με ότι μας συμβαίνει.. αλλά έτσι θέτω που κ που αρχικά σε εμένα  ευχάριστες δημοκρατικές ερωτήσεις.

Laertis

Απο τη στιγμή που κανένας Διευθυντής δεν εχει αξιολογηθεί αξιοκρατικά αλλά ανέλαβαν όλοι βαθμολογούμενοι με "τυπικά" προσόντα και συνεντεύξεις του κ@λου, μην περιμένουμε να γίνει σωστή διοικητική αξιολόγηση.

Το σύστημα πρέπει να εκλάβει υπόψιν και την down to top αξιολόγηση για να γίνει δημοκρατικό και αξιοκρατικό. Αλλιώς θα είμαστε έρμαια του κάθε βυσματούχου Δ/ντη που πήρε τη θέση, όντας άσχετος απο διοίκηση και management, 'εχνοντας 'ομως την εξουσία να σε κάνει μπαλάκι....
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

dora

Λερώθηκε ο διευθυντικός μου?

..πού;...πού;

...να το σκουπίζω εγώ το αγόρι μου.

dim

Παράθεση από: Laertis στις 09 Νοε 2013, 06:30:13 ΜΜ
... 'εχοντας όμως την εξουσία μπορεί να σε κάνει μπαλάκι....
Τι είναι αυτό το οποίο είναι στρογγυλό, το πετάμε - μας το πετάνε και πάει πέρα δώθε πολλές πολλές φορές; Σωστά. εγώ.
Τι είναι αυτό το οποίο έχει σχήμα οβάλ, το πετάμε μόνο μια φορά και ευχόμαστε ποτέ να μην μας το πετάξουν; Σωστά. ος/η.
Ας υπάρχει και αυτό στην άκρη του μυαλού τους. hihihoho  ;D >:D
Μυαλό είναι αυτό. Το ίδιο χειμώνα καλοκαίρι.... και με όλα αυτά τα τελευταία έτη....



vpalazis

Αξιολόγηση περνάει κάποιος μόνο στην αλλαγή του βαθμού; Π.χ. από το βαθμό Δ στο Γ;