Template για joomla 2.5

Ξεκίνησε από Nikoleta1, 18 Οκτ 2014, 04:51:26 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Nikoleta1

Καλησπέρα.
Χρειάζομαι ένα template για joomla 2.5 που να έχει
1. επάνω χώρο για εικόνα του σχολείου
2.Οριζόντια μπάρα μενού κάτω από την εικόνα
3. Δεξιά και αριστερά να μπορώ να βάλω μενού ή άλλα ενθέματα που μπορεί να θέλω
4. Στη μέση (κάτω από την εικόνα και ανάμεσα στις δύο στήλες μενού) να φαίνεται το περιεχόμενο
5. Να μπορώ να κάνω διάφορες ρυθμίσεις στο template (όπως χρώμα φόντου, μενού κλπ).
Έψαξα να βρω στο internet αλλά κανένα δε με ικανοποίησε. Ξέρω πως κάποιοι συνάδελφοι δημιουργούν δικά τους templates με κατάλληλα προγράμματα. Επειδή είμαι αρχάρια στο σπορ, αν κάποιος συνάδελφος που έχει δημιουργήσει κάποιο template που να έχει περίπου αυτά τα χαρακτηριστικά, διαβάζει αυτές τις αράδες και έχει την καλοσύνη, ας μου στείλει ένα  :)

Νίκος Αδαμόπουλος


Nikoleta1

Γιατί δοκίμασα να εγκαταστήσω το 3.3 στο ΠΣΔ και δεν έμπαινε στην αρχική σελίδα των ρυθμίσεων όπου επιλέγεις γλώσσα, συνδέεις τη βάση κλπ αλλά μου έβγαλε μήνυμα :"Your host needs to use PHP 5.3.10 or higher to run this version of Joomla!" . Αυτό μάλλον σημαίνει ότι δεν το υποστηρίζει το ΠΣΔ (?) γιατί όταν έβαλα τη 2.5 μπήκε κανονικά στις ρυθμίσεις.

Νίκος Αδαμόπουλος


Katsadouros_Dhm

Από τα δωρεάν templates νομίζω ότι το καλύτερο είναι το ja purity ii, το οποίο υπάρχει ήδη σαν επιλογή template με την εγκατάσταση του joomla.
Το χρησιμοποιώ στην ιστοσελίδα του σχολείου, όπως και πολλοί άλλοι συνάδελφοι σε άλλα σχολεία χωρίς κανένα πρόβλημα:
http://1lyk-trikal.tri.sch.gr/
Από εκεί και πέρα όρεξη να έχεις να προσθέτεις ενθέματα, εφαρμογές κ.λ.π.