Πόσα χρόνια υπηρεσίας έχετε;

Ξεκίνησε από psyblaster, 15 Οκτ 2009, 04:05:14 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Πόσα χρόνια υπηρεσίας έχετε;

0-5
5-10
10-15
15-20
Πάνω από 20

psyblaster


andreas_p


P.Tsiotakis

8η χρονιά,
αλλά όντως θα ήταν όμορφο να αφιερώσεις λίγα λεπτά και να συστηθείς

Laertis

14η χρονιά, αλλά δεν κατάλαβα για ποιό λόγο ρωτάς.
Μήπως κάνεις στατιστική για το πότε θα προκύψουν κενά για διορισμό ή για καμιά μετάθεση ;  :)
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

psyblaster

Γεια σας!
Sorry που δε συστήθηκα
Είμαι ωρομίσθιος εκπαιδευτικός πληροφορικής
Είναι αρκετά ενδιαφέροντα αυτά που βρίσκω μέσα στο forum και θέλω να συγχαρώ τον δημιουργό.
Ελπίζω κάποια στιγμή να έχω και γω τη δυνατότητα να ψηφίσω στο θέμα που δημιούργησα...  :(
Να είστε καλά

Γιώργος

andreas_p

Τώρα ... το πήρες ... αλλιώς .
Αλλά πάλι δεν μας απαντάς "για ποιο λόγο" ;

psyblaster

Για να δω περίπου σε ποια δεκαετία θα γίνω μόνιμος!  ;D
Άσε που βλέπω ότι έχετε θέματα για Δευτεροβάθμια μόνο. Υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κανένα θέμα για Πρωτοβάθμια; Εκτός εάν δε σας ενδιαφέρει και πολύ (που θα πρεπε...).

alkisg

10 χρόνια.
Ο δημιουργός δεν έκανε τίποτα σοβαρό, λίγο χώρο / χρόνο διάθεσε.
Οι συμμετέχοντες είναι που βάζουν την "ουσία"... ;)

Γενικά για να δημιουργηθούν νέοι πίνακες, αρκεί να δημοσιευθούν πρώτα μερικά σχετικά μηνύματα. Αν μαζευτούν μερικά μηνύματα για πρωτοβάθμια, κανένα πρόβλημα, φτιάχνουμε και τέτοιο πίνακα...

evry

7ος χρόνος στην εκπαίδευση.
Τώρα για τα δημοτικά που λες δεν έχω καταλάβει τι θέση έχει ένας πληροφορικός εκεί. Δηλαδή πιστεύω ότι στα δημοτικά πρέπει να διδάσκουν μόνο δάσκαλοι όσο αυτό είναι δυνατόν. Άλλωστε τις βασικές γνώσεις χειρισμού Η/Υ (γιατί αυτό διδάσκεται στα δημοτικά και όχι πληροφορική) οι περισσότεροι νέοι δάσκαλοι πλέον τις έχουν (φαντάζομαι).
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

P.Tsiotakis

Ευρυπίδη, όπως ξέρεις όμως την παρούσα στιγμή απασχολούνται στα ολοήμερα δημοτικά στο μάθημα "Νέες Τεχνολογίες" καθηγητές πληροφορικής κυρίως ωρομίθιοι.

evry


Ναι το ξέρω, και σέβομαι αυτούς που απασχολούνται στις θέσεις αυτές υπό τις παρούσες συνθήκες, αλλά το ερώτημά μου είναι κατά πόσο ένας απόφοιτος πληροφορικής έχει τα απαιτούμενα προσόντα να μπει σε μια τάξη δημοτικού. Το ολοήμερο έχω την εντύπωση πως είναι λίγο διαφορετικό από το να κάνεις σε τάξη.
   Δηλαδή τι είναι καλύτερο για τα παιδιά? να τους κάνει μάθημα ένας δάσκαλος που έχει επιμορφωθεί στη διδασκαλία με ΝΤ ή ένας πληροφορικός?

Το συντεχνιακό φυσικά το αγνοώ παντελώς
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

lp

Ουφ 11, πως περνάει ο καιρός. Και θυμάμαι όλα τα ονόματα των μαθητών που είχα  την πρώτη μου χρονιά στο σχολείο. (Βασικά θυμάμαι μόνο αυτά - Πως λέγεται αυτό ξεκινάει από Αλτσ...)

Λέων Προκόπης
2ο ΓΕΛ Ναυπλίου

Νίκος Αδαμόπουλος

Αυτός που διανύουμε είναι ο 10ος στην εκπαίδευση + 5 από πριν...

iliasthes

Μπήκα στον 8ο χρόνο πριν λίγες ημέρες (δηλαδή έκλεισα τα 7).

Corwin

Ποτέ μη ρωτάς μια γυναίκα την ηλικία της ή τον Πληροφορικό τα χρόνια υπηρεσίας του!!!!   ::)

Διανύοντας το 16 χρόνο υπηρεσίας μου σε σχολεία αναπολώ την εποχή που ήμουνα από τους νεώτερους διορισμένους καθηγητές στο λεκανοπέδιο Αττικής.

Αχ! Πώς περνάν τα χρόνια....   :'(

Τώρα μου ήρθε συνειρμικά και το τραγούδι του Σαββόπουλου (της εποχής μου κι αυτό) "ειμαι δεκαεξάρης ........"    ;D