Διαγωνισμός t-shirt για τα 20 χρόνια του Linux

Ξεκίνησε από odysseas, 08 Ιουν 2011, 10:11:54 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

odysseas

Το Linux Foundation είχε προκηρύξει πριν λίγο καιρό ένα διαγωνισμό t-shirt για τον εορτασμό των 20 ετών του Linux. Είχα υποβάλει κι εγώ ένα σχέδιο και με μεγάλη μου χαρά σας ανακοινώνω οτι επιλέχθηκε μαζί με άλλα πέντε και τώρα μπαίνει στη διαδικασία της ψηφοφορίας μέχρι τις 22 Ιουνίου!

Μπορείτε να δείτε τα σχέδια και να ψηφίσετε εδώ. Το δικό μου έχει τίτλο: "Linux. Everywhere." Αν σας αρέσει, ρίξτε του ένα βόλι. Κι αν σας αρέσει πολύ, πείτε το και στους φίλους σας.

:)

geochatz

Άξιος, άξιος!!! :)
Εκπροσωπείς και τη χώρα μας... Φυσικά και θα σε ψηφίσουμε και ελπίζουμε να φορέσουμε το δικό σου σχέδιο!

Sergio

γμτ.. είμαστε πίσω :(

Ψηφίστε μωρέεεε το δικό μας το παιδί !!!

Διαδώστε το !!!
Απ τη μια η θητεία μου σε σχολικές αίθουσες: να φλυαρώ - να ελπίζω πως κατι κατάλαβαν - να εξερευνώ - να μαθαίνω. Απ την άλλη, σχεδόν συνομήλικη, η Διδακτική της Πληροφορικής: ερευνά διαδικασίες μάθησης - φλερτάρει με την Ψυχολογία - με καλεί να αφήσω το βλέμμα του Πληροφορικού και να δω με τα μάτια του δασκάλου. Τέκνα των 2, οι απόψεις μου.. (προσαρμοσμένο από τον πρόλογο του βιβλίου "Το μακρόν Φυσική προ του βραχέως διδάσκω" του Ανδρέα Κασσέτα)

Δημήτρης Γκίνης


P.Tsiotakis

κατά τη γνώμη μου πάντως, είναι όντως το καλύτερο

alkisg

#5
Δεν είμαστε και ιδιαίτερα πίσω τελικά, με λίγη προσπάθεια το καταφέρνουμε!
Εμένα αυτό μου άρεσε μόνο, και αυτό με το μπαλόνι. Τα άλλα δύο με τα οποία παλεύουμε για την πρώτη θέση δεν μου άρεσαν...

@odysseas: κάνε καμιά ανακοίνωση και στο ubuntu-gr forum, καθώς και στη linux.sch.gr mailing list, και θα βγούμε σίγουρα!

odysseas

Παιδιά, ευχαριστώ για τις θετικές γνώμες!

Παράθεση από: alkisg στις 08 Ιουν 2011, 11:08:17 ΜΜ
κάνε καμιά ανακοίνωση και στο ubuntu-gr forum, καθώς και στη linux.sch.gr mailing list, και θα βγούμε σίγουρα!

Έστειλα πριν λιγο στη λίστα ubuntu-gr και μόλις τώρα στο linux.sch.gr. Επίσης έστειλα και στο hellug. Αν πιστεύετε οτι θα κολλούσε μια σχετική ανακοίνωση πουθενά αλλού, ρίξτε ιδέες.

Πάντως η ψηφοφορία διαρκεί 15 ημέρες, είναι μάλλον πολύ νωρίς ακόμα. Και το μυστικό είναι σίγουρα η διάδοση. Είναι γνωστό οτι ο περσινός νικητής είχε ξεσηκώσει πολύ πολύ κόσμο (κι ας μην είχε και τόσο τρομερό σχέδιο).

Νίκος Αδαμόπουλος


poursali

μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

Circle


aspd

+ 1 ψήφος προς το παρόν. Να παραγγείλω από τώρα ένα μπλουζάκι σε στενή γραμμή;

evry

What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

dtsilog

Πολύ νωρίς είδες τα Όχι να γίνονται Ίσως... ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ και ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ έννοιες που ΧΑΘΗΚΑΝ! (*ΔΕΝ)

gthal

Φιλικά,
Γιώργος Θαλασσινός

Sergio

Είναι νομίζω αυτονόητο πως .. επιστρατεύουμε όλα μας τα μέσα ;)  Μόλις το ανέβασα και στο fb μου..  με 500 φίλους όλο και κάποιος θα μας ενισχύσει ;)
Απ τη μια η θητεία μου σε σχολικές αίθουσες: να φλυαρώ - να ελπίζω πως κατι κατάλαβαν - να εξερευνώ - να μαθαίνω. Απ την άλλη, σχεδόν συνομήλικη, η Διδακτική της Πληροφορικής: ερευνά διαδικασίες μάθησης - φλερτάρει με την Ψυχολογία - με καλεί να αφήσω το βλέμμα του Πληροφορικού και να δω με τα μάτια του δασκάλου. Τέκνα των 2, οι απόψεις μου.. (προσαρμοσμένο από τον πρόλογο του βιβλίου "Το μακρόν Φυσική προ του βραχέως διδάσκω" του Ανδρέα Κασσέτα)