Αιτήσεις Πανελληνίων και απαλλαγή(!) ωρών διδασκαλίας από καθηγητή

Ξεκίνησε από Wizard, 14 Μαρ 2009, 11:37:00 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Wizard

ΘΕΜΑ: Υποβολή αιτήσεων-δηλώσεων για εισαγωγή στην  τριτοβάθμια εκπαίδευση ακαδ. έτους 2009-10.
...2. Ύστερα από ερωτήματα Διευθυντών ορισμένων Λυκείων σχετικά με την παραλαβή των αιτήσεων – δηλώσεων που υποβάλλονται από τους υποψηφίους για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση κατά το χρονικό διάστημα 2-20 Φεβρουαρίου, παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές των Λυκείων στις περιπτώσεις που απασχολούν καθηγητή για την ηλεκτρονική παραλαβή των Αιτήσεων – Δηλώσεων να τον απαλλάσσουν κατά το δυνατόν από ορισμένες ώρες διδασκαλίας ή άλλες εργασίες λόγω της πρόσθετης αυτής απασχόλησης.


Ε ρε πού φτάσαμε... Κάποιοι (πιθανώς Πληροφορικοί) θα διαμαρτυρήθηκαν για αυτή την επιπρόσθετη εργασία και ως αποτέλεσμα είχαμε το... παρακάλι προς τους διευθυντές για την απαλλαγή από διδασκαλία (δε μου μοιάζει και πολύ νόμιμο πάντως)! Άντε, και γενική απαλλαγή από μαθήματα αργότερα!  >:(

P.Tsiotakis

Δεν εννοεί να χάσόυμε μάθημα..

Εννοεί αναπροσαρμογή του ωρολογίου προγράμματος, ώστε και μάθημα να μη χαθεί και η δουλειά να βγει  :D   ;D  ;)  ::)  >:D

lykos

Λέει:
Παράθεσηκατά το δυνατόν

Δηλ. - όπως και σε πολλές άλλες περιπτώσεις -  "πετάμε το μπαλάκι"...

iliasthes

Εντάξει καμιά φορά δυστυχώς χρειάζεται και αυτό. Αφού δεν υπάρχει διοικητικό προσωπικό. Στο σχολείο που είμαι (ΕΠΑΛ) είχαμε μόνο 7 μαθητές της Β ομάδας και τους κάλυψα στα κενά μου, αλλά υπάρχουν σχολεία με 100 και 150 μαθητές και αν προσθέσουμε οτι τα παιδιά δεν είναι πάντα 100% συνεπή στο να φέρουνε την αίτηση όταν τους πεις. Οι συνάδελφοι των ενιαίων που ασχολούνται με τον Έπαφο έχω προσέξει πως ίσως περισσότερες ώρες απασχολούνται στον Έπαφό, παρά στν τάξη.