Πρόγραμμα Υποψήφιος 2009- Πρόβλημα

Ξεκίνησε από george79, 20 Ιουν 2009, 10:57:11 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

george79

Στο σχολείο μου βγάζουμε μόρια και προτεινόμενες σχολές από το πρόγραμμα Υποψήφιος 2009 του Έπαφου. Σημειωτέον το πρόγραμμα αυτό το αγοράζουμε για χρήση μίας ημέρας.
Την Παρασκευή έβγαλα τα μόρια των παιδιών και προτεινόμενες σχολές, τα εκτύπωσα και τα έδωσα στο κάθε παιδί. Άργότερα το μεσημέρι ήρθε e-mail από τον Έπαφο που λέεί ότι το πρόγραμμά τους έχει λάθος και έχει υπολογίσει λάθος τα μόρια!!! Πιο συγκεκριμένα όταν η εισαγωγή μαθητών γίνει από τον Νέστωρα ή την δ-βάση δεν υπολογίζει σωστά  τα μόρια των υποψηφίων οι οποίοι διεκδικούν θέσεις από Επιστημονικά Πεδία, τα οποία δεν έχουν σαν Μαθήματα Αυξημένης Βαρύτητας τα Μαθήματα της Κατεύθυνσής τους

Την Δευτέρα θα γίνει χαμός. Δεν μπορεί αυτά να μας ξεφτυλίζουν στα παιδιά και να τους δίνουμε λάθος μόρια. Πρόγραμμα για χρήση μίας ημέρας και είναι λάθος. Αφού τα ακούσουν θα ζητήσω και επιστροφή χρημάτων

lykos

Εμείς στο Σχολείο μου το προλάβαμε, επειδή κάναμε έλεγχο.
Όμως:
Αναγκαζόμαστε να χρησιμοποιούμε το -παρα-λογισμικό του έπαφου, επειδή έχει τη βάση κλειδωμένη. Στο χωριό μ', αυτό το λέμε στρούγκα...

ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΕ ΕΝΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ (π.χ. εμπορική δαχείριση), ΠΟΥ ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟΥ (του επιχειρηματία!!!) ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ???

Στην περίπτωσή μας, γιατί συμβαίνει αυτό? Εγώ ξέρω... και σεις επίσης!