ΓΕΛ: Η επόμενη μέρα

Ξεκίνησε από Γιάννης Αναγνωστάκης, 11 Σεπ 2013, 12:34:22 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

apom

Παράθεση από: petrosp13 στις 11 Σεπ 2013, 01:52:06 ΜΜ
Ποιος το έφαγε αυτό το τυράκι;
Θέσαμε ή όχι κόκκινη γραμμή ότι το μάθημα στην Γ θα είναι πανελλαδικό ή τίποτα;
Ρωτάω

εσύ το έθεσες άντε κι εγώ και μισή ντουζίνα ακόμη... άκουσες πολλούς άλλους να λένε κατι τέτοιο; τσάμπα χαλιέσαι...

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: petrosp13 στις 11 Σεπ 2013, 01:48:41 ΜΜ
Τώρα θα ακουστούμε σαν τα παιδάκια που δεν τους έκαναν το χατίρι και το ρίχνουν από δω κι από κει

Το ξαναλέω, γράφαμε κείμενα για την Χημεία και ο κόσμος δεν καταλάβαινε γιατί!!!
Η ανακοίνωση έπρεπε να βγει 15 μέρες πριν και να έλεγε ότι η Πληροφορική πρέπει να μπει στην Θετική/Τεχνολογική και να είναι εναλλακτική με την Χημεία. Οποιαδήποτε προσπάθεια για το αντίθετο είναι προφανές από που προέρχεται και δεν έχει παιδαγωγικούς αλλά συντεχνιακούς λόγους
Και το θέμα να σηκώσει θόρυβο ότι πάει να γίνει αλητεία, λαμογιά

Τώρα να πούμε τι; Ότι οι Χημικοί πέτυχαν αυτό που ήθελαν; Ναι, το πέτυχαν

Ένα πράγμα θέλω να πω

Πριν βγάλουμε κάποια ανακοίνωση, να σκεφτούμε πάλι με ποιους θέλουμε να είμαστε/γίνουμε εχθροι

Με την ΕΕΧ, με το Υπουργείο, με όλους τους Βουλευτές, με τη ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, με τους Βουλευτές που 'και καλά' μας στήριξαν, με ποιους;

Aν ξεκινήσουμε και βάλουμε κατά πάντων, το μόνο που θα κάνουμε είναι να γεμίσουμε εχθρούς...Και δεν χρειαζόμαστε άλλους τέτοιους..

Menelaos

Δείχνουμε τα δόντια μας σε σκληρούς τόνους συμφωνώ και υπογράφω. Επίσης επικροτούμε ονομαστικά αυτούς που μας στήριξαν στη βουλή, και δείχνουμε ότι στις επόμενες εκλογές θα τους βοηθήσουμε όσο κανείς άλλος. Δεν κάνουμε πίσω ούτε τώρα. Εφόσον καταργείται το ΑΕΠΠ, θα έχουμε χρόνο να τους καταργήσουμε εμείς μια και καλή. Θα εκδικηθούμε, έτσι δουλεύουν τα πράγματα στην Ελλάδα.

apom

Παράθεση από: janag79 στις 11 Σεπ 2013, 01:54:16 ΜΜ
Ένα πράγμα θέλω να πω

Πριν βγάλουμε κάποια ανακοίνωση, να σκεφτούμε πάλι με ποιους θέλουμε να είμαστε/γίνουμε εχθροι

Με την ΕΕΧ, με το Υπουργείο, με όλους τους Βουλευτές, με τη ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, με τους Βουλευτές που 'και καλά' μας στήριξαν, με ποιους;

Aν ξεκινήσουμε και βάλουμε κατά πάντων, το μόνο που θα κάνουμε είναι να γεμίσουμε εχθρούς...Και δεν χρειαζόμαστε άλλους τέτοιους..

όνειρα θερινής νυκτός... πριν αποφασίσουμε για την ανακοίνωση μήπως πρέπει να αποφασίσουμε ''ποιος'' θα την βγάλει...

petrosp13

Παράθεση από: apom στις 11 Σεπ 2013, 01:53:22 ΜΜ
εσύ το έθεσες άντε κι εγώ και μισή ντουζίνα ακόμη... άκουσες πολλούς άλλους να λένε κατι τέτοιο; τσάμπα χαλιέσαι...

Σωστά, ξέχασα
Το αίτημα μας ήταν μάθημα ΓΠ παντού και μάθημα πανελλαδικά εξεταζόμενο
Την ώρα που στο αρχικό σχέδιο μας είχαν 2 ώρες επιλογής στην Α
Εμείς ζητούσαμε καμιά 10ρια ώρες παραπάνω
Όταν άλλοι κλάδοι σκοτώνονται για 1-2 ώρες
Ωραίο αίτημα

Μην παρεξηγηθώ. Άλλο τι δικαιούμαστε και άλλο τι ζητάμε σε μια διαμάχη
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

Menelaos

Παράθεση από: janag79 στις 11 Σεπ 2013, 01:54:16 ΜΜ
Ένα πράγμα θέλω να πω

Πριν βγάλουμε κάποια ανακοίνωση, να σκεφτούμε πάλι με ποιους θέλουμε να είμαστε/γίνουμε εχθροι

Με την ΕΕΧ, με το Υπουργείο, με όλους τους Βουλευτές, με τη ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, με τους Βουλευτές που 'και καλά' μας στήριξαν, με ποιους;

Aν ξεκινήσουμε και βάλουμε κατά πάντων, το μόνο που θα κάνουμε είναι να γεμίσουμε εχθρούς...Και δεν χρειαζόμαστε άλλους τέτοιους..


Θα πυροβολήσουμε προς όλους αυτούς που μας εκτέλεσαν. Αν γεμίσουμε εχθρούς, θα σημαίνει ότι μας φοβούνται. Δεν τους έχουμε ανάγκη.. Όλες οι συντεχνίες έχουν εχθρούς, αλλά κανείς δε μιλάει γιατί τους φοβούνται. 

apom

Πρέπει να το καταλάβετε... το ΣΤΕΚΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. Εδώ ζητάμε να κλειδώσουν κανα τοπικ... κι ο αντίλογος είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε... Εκτός και μεταφερθεί σε ιδιωτικούς server...

tkon

Με Διαμαντοπούλου υπουργό παιδείας πάλι το μάθημά μας εκτός Παν Εξετάσεων ήταν.
Κουμάντο μέσα στο υπουργείο άλλοι κάνουν, ο υπουργός μόνο υπογραφές βάζει.
Θα πρέπει να αντιδράσουμε δυναμικά κυρίως τα Πανεπιστήμια - ΤΕΙ Πληροφορικής.

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: Menelaos στις 11 Σεπ 2013, 01:58:20 ΜΜ
Θα πυροβολήσουμε προς όλους αυτούς που μας εκτέλεσαν. Αν γεμίσουμε εχθρούς, θα σημαίνει ότι μας φοβούνται. Δεν τους έχουμε ανάγκη.. Όλες οι συντεχνίες έχουν εχθρούς, αλλά κανείς δε μιλάει γιατί τους φοβούνται. 

Δηλαδή, όλων εκτός από 10 Βουλευτές;

Ξέρω ότι υπάρχει οργή, αλλά αν διοχετευτεί λάθος, θα χειροτερέψει τα πράγματα..!

apom

Πέτρο δεν φτιάχνουμε μία ένωση να τελειώνουμε; Θέλει κατι το ιδιαίτερο όσον αφορά τα γραφειοκρατικά; με καταστατικό που δεν θα κάνει διαχωρισμούς;

AlexPapplir

Παράθεση από: Menelaos στις 11 Σεπ 2013, 01:56:30 ΜΜ
Δείχνουμε τα δόντια μας σε σκληρούς τόνους συμφωνώ και υπογράφω. Επίσης επικροτούμε ονομαστικά αυτούς που μας στήριξαν στη βουλή, και δείχνουμε ότι στις επόμενες εκλογές θα τους βοηθήσουμε όσο κανείς άλλος. Δεν κάνουμε πίσω ούτε τώρα. Εφόσον καταργείται το ΑΕΠΠ, θα έχουμε χρόνο να τους καταργήσουμε εμείς μια και καλή. Θα εκδικηθούμε, έτσι δουλεύουν τα πράγματα στην Ελλάδα.

seibei

Παράθεση από: Menelaos στις 11 Σεπ 2013, 01:56:30 ΜΜ
Δείχνουμε τα δόντια μας σε σκληρούς τόνους συμφωνώ και υπογράφω. Επίσης επικροτούμε ονομαστικά αυτούς που μας στήριξαν στη βουλή, και δείχνουμε ότι στις επόμενες εκλογές θα τους βοηθήσουμε όσο κανείς άλλος. Δεν κάνουμε πίσω ούτε τώρα. Εφόσον καταργείται το ΑΕΠΠ, θα έχουμε χρόνο να τους καταργήσουμε εμείς μια και καλή. Θα εκδικηθούμε, έτσι δουλεύουν τα πράγματα στην Ελλάδα.
Kαι κερατάδες και δαρμένοι δηλαδή; Και μας @υτώσανε και θα τους στηρίξουμε; ΟΧΙ
"Σας ευχαριστούμε που μας υποστηρίξατε αλλά αφου το κόμμα σας δεν υποστήριξε κάποια αντίστοιχη τροπολογία θα στραφούμε αναγκαστικά αλλου!"
Νομίζω και εγω πως πρέπει να δείξουμε οτι είμαστε πολύ δυσαρεστημένοι. Και η δική μας δυσαρέσκεια μπορεί να "πονέσει" πολύ...

apom

ούτε φιλόλογοι να ήμασταν... τόση συζήτηση πια... αμαν... ρε μήπως όλοι έχουμε πρώτο πτυχίο ''πολιτικές επιστήμες'' και τι ωραία περνάμε στην εξοχή και το κρύβουμε... πολυ διπλωματία βρε παιδί μου!!!

apom

α!!! οι εκλογές της ΠΕΚΑΠ πότε είναι;;

AlexPapplir

Παράθεση από: seibei στις 11 Σεπ 2013, 02:08:51 ΜΜ
Νομίζω και εγω πως πρέπει να δείξουμε οτι είμαστε πολύ δυσαρεστημένοι. Και η δική μας δυσαρέσκεια μπορεί να "πονέσει" πολύ...